Ana Sayfa KÜLTÜR SANAT 16 Mart 2024

TARIMKON GENEL BAŞKANI HAKAN YÜKSEL`DEN ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI

TARIMKON GENEL BAŞKANI HAKAN YÜKSEL`DEN ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI

 

Uluslararası Tarım ve Gıda Konfederasyonu (TARIMKON ) Genel Başkanı Hakan YÜKSEL, 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferi’nin 109. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

TARIMKON Genel Başkanı Hakan YÜKSEL, mesajında şu ifadelere yer verdi;

Çanakkale Zaferi’nin 109. yıl dönümünde, vatanımız için canlarını feda eden Aziz Şehitlerimizi bir kez daha saygı ve rahmetle anıyorum.

Devletimizi yok etmek, Milletimizi esaret altına almak isteyenlere karşı Çanakkale’de vermiş olduğumuz eşsiz mücadele; şanlı tarihimizin dönüm noktalarından, en anlamlı övünç kaynaklarından biri olarak, Anadolu toraklarına göz diken tüm dünya devletlerine karşı “Çanakkale Geçilmez” ismini tarihe altın harflerle yazdırdığımız en büyük destanın adıdır.

Hiç şüphesiz ki, Anadoluyu yurt edindiğimiz günden bu günlere kadar, tarihimizin her döneminde Milletimiz, Vatanımız ve Bayrağımız için canını feda etmekten kaçınmayan Aziz Şehitlerimiz bu günlerimizin asıl sahipleridir.

Bu topraklarda varlığını sürdüren bize düşen en büyük görev, kahraman ecdadımızdan, aziz şehitlerimizden bize miras olan vatanımıza birlik beraberlik içerisinde sahip çıkmaktır.

Bu duygularla, başta Devletimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Aziz Şehitlerimizi, bütün kahramanlarımızı saygı ve rahmetle anıyorum.

Ruhları şad olsun…

ABDULLAH YİĞİT-ANKARA

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.