Ana Sayfa KÜLTÜR SANAT 8 Ocak 2024

SALİM ERDOĞAN`DAN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

SALİM ERDOĞAN`DAN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

Hesa Petrol Yönetim Kurulu Başkanı Turan Devletleri Teşkilatı Niğde İl Başkanı Niğdeli İş İnsanı Salim Erdoğan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Bir 1 kişi görseli olabilir

Turan Devletleri Teşkilatı Niğde İl Başkanı Salim Erdoğan, mesajında şu ifadelere yer verdi;

Kamuoyunun dünyada ve ülkemizde gerçekleşen olaylardan ve gelişmelerden haberdar olma hakkı, demokratik ve şeffaf toplum olmanın öncelikli şartları arasında yer almaktadır.

Bu bakımdan haber almanın ve iletişimin etkin kanallarından biri olan “Gazetecilik” önemli bir meslektir.

Açıklama yok.
Kamuoyunu aydınlatmak için günün her saatinde haber peşinde koşan ve aynı zamanda kamuoyunun vicdanını da temsil eden basın mensuplarımız; zor şartlarda ve sorumluluk duygusu içinde toplumumuzu bir taraftan gelişen olaylar karşısında aydınlatırken bir taraftan da halkımızın talep ve beklentilerini yansıtarak önemli bir kamu görevini yerine getirmektedir.

Ayrıca yerel basın mensupları, kamuoyunu aydınlatma görevlerinin yanı sıra bulundukları ilin sosyal, kültürel, ekonomik yönden gelişimine de büyük katkı sağlamaktadır.

Dünyada ve ülkemizde gerçekleşen olaylardan ve gelişmelerden anında haberdar olmamızı sağlayan basın mensuplarımızın, görev ve sorumluluklarını medya etik kuralları çerçevesinde daha önce olduğu gibi bundan sonra da aynı duyarlılıkla yerine getireceklerine inancımız tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle mesleklerini büyük bir özveriyle ifa eden ulusal basın mensuplarımız ile ilimizin gelişmesine ve kalkınmasına da büyük katkılar sağlayan yerel basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor; sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

ABDULLAH YİĞİT-ANKARA

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.