Ana Sayfa GÜNDEM 25 Mayıs 2024

Kobani adını verdikleri köy inşaatları kaçak çıktı

Kobani adını verdikleri köy inşaatları kaçak çıktı

Gazeteci Ferhat Aydoğan Bodrum’da kobani adını verdikleri köy inşaatları ile ilgili yaptığı açıklamada kaçak yapılar olduğunu belirtti. Yetkilileri göreve davet etti.

Bir 1 kişi, harita ve şunu diyen bir yazı '20:19 H กง Kobani adını verdikleri köy inşaatları kaçak çıktı' görseli olabilir

Ortadoğu Gazetesi tarafından yayınlanan ve Gazeteci Ferhat Aydoğan’ın “Devletimizin en üst makamlarını bilgilendirmek bir gazeteci olarak benim görevimdir” diyerek yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı,

 

 

‘Muğla’nın Bodrum ilçesi Yalıkavak Mahallesi, İrme Sokak’ta, avukat olduklarını iddia eden bir çift, arsa terklerini yapmadan büyük bir bina ve ek olarak iki adet rezidans inşa etmiştir. Bu yapıların yüzme havuzu yol içerisinde gözükmekte ve hiçbirinin yapı kayıt belgesi bulunmamaktadır.

Bir harita ve yazı görseli olabilir

Eski Belediye Başkanı Ahmet Aras, durumu bilmesine rağmen, kapalı kapılar ardında yapılan görüşmeler sonucunda herhangi bir işlem yapılmamıştır. Bu hukuka aykırı yapılaşmanın ve belediye başkanının bu konudaki tutumunun nasıl ele alınabileceği konusunda net bir sonuca varılmamıştır.

Bir harita, telefon ve şunu diyen bir yazı '20:19 82 Öznitelik Bilgisi Öznitelik Bilgisi Bina/BB Listesi il llçe Muğla Bodrum Mahalle/Köy Mahalle No Yalıkavak Ada 17891 777 Parsel 10 Tapu Alanı Nitelik 781,11 Arsa Mevkii Yalı Zemin Tip Pafta Ana Taşınmaz N18-C-11-C-3-A Favorilere ekle' görseli olabilir
Bodrum’a bağlı yaka köyünde yüzlerce kaçak konut yapılarak adını da kobani köyü diye adlandırdıkları iddia edilirken, Bodrum eski belediye başkanı Ahmet Aras döneminde yapılarak,genel sekreteri olan ve Abdullah Öcal’ın’da avukatı Turgay Kaya’nın imzası ile gerçekleştirilmiştir.

Bir harita ve şunu diyen bir yazı '20:19 82 TKGM Parsel Sorgu አዮርያር 777/10 AE80AMID' görseli olabilir

Yalıkavaktaki bu yollar kendilerine peşkeş çekilerek Bodrumun her yerinde binlerce kaçak inşaat yapılıp doğanın dengeside bozularak insan sağlığınada zarar verilmiştir.

Bir harita, radar ve şunu diyen bir yazı '20:18 82 TKGM Parsel ParselSorgu Sorgu 0 776/3' görseli olabilir

Şu an yeni belediye başkanı olan Tamer Mandalinci ise eski belediye başkanı Ahmet Aras’ın mantığılı ile peşkeş projesini devam ettirmektedir.

Devletimizin en üst makamlarını bilgilendirmek bir gazetecinin görevidir. olarak benim görevimdir.

Bir harita ve şunu diyen bir yazı '20:18 82 Öznitelik Bilgisi Öznitelik Bilgisi Bina/BB Listesi il Muğla llçe Bodrum Mahalle/Köy Yalıkavak Mahalle No 17891 Ada 776 Parsel 3 Tapu Alanı 1.048,29 Nitelik Mevkii 3 Katlı Betonarme Mesken Ve Arsası Yalı Zemin Tip Ana Taşınmaz Pafta N18-C-11-C-3-B Favorilere ekle' görseli olabilir

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.