Ana Sayfa KÜLTÜR SANAT 2 Aralık 2023

İŞ İNSANI MEHMET ERKAN AK PARTİ HİLVAN BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI OLDU

Hilvan İlçesinin Hayır Sever İş İnsanı Ziraat Mühendisi Mehmet ERKAN AK Parti Hilvan Belediye Başkan Aday Adayı Oldu.

AK Parti Hilvan Belediye Başkan Aday Adayı Ziraat Mühendisi Mehmet ERKAN deneyimli Gazeteci Abdullah YİĞİT `e aday adayı olmasından dolayı açıklamalarda bulundu.

AK Parti Hilvan Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet ERKAN, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

1963 yılında Hilvan’da doğdum. İlk ve Orta öğrenimini Hilvan’da tamamladım. 1987-1991 yıllarında Harran Üniversitesi Ziraat Fakültesini bitirdim.

Üç çocuk babasıyım, Şanlıurfa Hilvan’da ikamet etmekteyim.

28 yıllık çalışma serüvenine Toros Gübre ve Zirai İlaç Bayiliğine başlayarak, Petrol İşletmeciliği, İnşaat ve Çiftçilikle, Tarımla devam etmekteyimdir. Ticari faaliyetleri esnasında Hilvan ilçesine bağlı 70 muhtarlık ve 54 mezra ile 124’ü aşkın yerleşimde faaliyette olan, yöre halkı tarafından tanınan ve itibar gören Hilvanlı bir yatırımcıyım.

Tüm ticari faaliyetlerini de yine Hilvan’da gerçekleştirmişimdir. İller arasında yatırım ve kalkınma istihdamı sağlamaktayım.

Siyasi arenada ise ilk 2011 yılında AK Parti Milletvekili aday adayı olarak boy göstermiş, sonrasında 2014 ve 2019 yerel seçimlerinde yine AK Parti Hilvan Belediye Başkanlığı için aday adayı olmuşumdur.

2024 yılında yapılacak olan ve bölgemiz için ciddi bir öneme sahip yerel seçimlerde de Hilvan’ın kalkınması için partim olan AK Parti’den aday adayı oldum. AK Parti’nin siyasi ve ekonomi politikalarını benimseyip, bu doğrultuda davaya gönülden bağlı, temiz siyaset anlayışı ile ilk gün ki çizgisini bozmadan devam etmekte kararlıyım. Dedi