Ana Sayfa KÜLTÜR SANAT 26 Mayıs 2023

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye Tohum Yetiştiricileri Alt Birliği heyetini kabul etti

 

 

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye Tohum Yetiştiricileri Alt Birliği heyetini kabul etti

.2023

“Hiçbir zaman tarımsal üretimden kopmamalıyız“

facebook sharing buttontwitter sharing buttonlinkedin sharing buttonwhatsapp sharing buttonprint sharing button

Fotoğraflar

 

 

 

 

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye Tohum Yetiştiricileri Alt Birliği heyetini kabul ederek görüştü.

Cumhurbaşkanı Tatar, Türkiye Cumhuriyeti ile karşılıklı yakın ilişkilere verdiği öneme işaret ederek hayvancılık, çiftçilik ve her türlü ziraatın ülkemizde devam ettiğini belirtti ve özellikle Türkiye’den gelen suyun tarımsal faaliyetler bakımından önemini dile getirdi. Tohumculuk ve ürün elde etme çalışmalarının devam etmesinin ve tarımsal faaliyetlerin gelişmesinin önemini ifade eden Cumhurbaşkanı Tatar, özellikle pandemi sürecinde ve Ukrayna-Rusya savaşında tarımsal üretimin ne kadar önemli olduğunun bir kez daha tespit edildiğini belirtti.

 

 

“Hiçbir zaman tarımsal üretimden kopmamalıyız” diyen Cumhurbaşkanı Tatar, ülkemizde ziraat mühendisleri, çiftçi ve hayvancıların gelişmelerine büyük önem verdiklerini söyledi. Yerli ürünlerin geliştiğini ve teknolojik gelişmelerle niş ürünlerin ülkemizde yer aldığını görmekte olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Tatar, halka daha iyi ekonomik refah sunabilmek için çalıştıklarını kaydetti.

Cumhurbaşkanı Tatar, “Türkiye Cumhuriyeti ile karşılıklı deneyimleri paylaşmak bizleri daha güçlü kılmaktadır” diyerek Türkiye’den gelen heyete teşekkür etti.

Birlik yetkilileri Cumhurbaşkanı Tatar’a çalışmaları hakkında bilgi verdi ve KKTC’nin tarımsal alanda ortak projelerle yürütülen faaliyetler kapsamında KKTC çiftçilerinin dünya çiftçileri ile rekabet yapabilmesi, gıda güvenliğini ön planda tutarak gelişmiş teknolojileri kullanabilmeleri yönünde Türkiye Cumhuriyeti’nden deneyimlerin paylaşıldığı eğitim projeleri olduğunu aktardı.

kaynak:https://kktcb.org/tr/cumhurbaskani-ersin-tatar-turkiye-tohum-yetistiricileri-alt-birligi-heyetini-kabul-11091

 

 

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.