Ana Sayfa KÜLTÜR SANAT 2 Şubat 2023

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Toprak Ürünleri Kurumu’nu ziyaret ederek yeni yönetim kurulu ile bir araya geldi

 

 

 

 

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Toprak Ürünleri Kurumu’nu ziyaret ederek yeni yönetim kurulu ile bir araya geldi

 

 

 

“Toprağımız, tecrübemiz, girişimci insanımızla tüm sektörde daha fazla üretim sağlayacağız”

 

 

 

facebook sharing buttontwitter sharing buttonlinkedin sharing buttonwhatsapp sharing buttonprint sharing button

Fotoğraflar

 

 

 

 

 

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Toprak Ürünleri Kurumu’nu ziyareti sırasında yaptığı konuşmada, yeni yönetim kurulu üyelerine çalışmalarında başarılar dileyerek Toprak Ürünleri Kurumu’nun önemine işaret etti.

Piyasaya yön veren ve çiftçi, ziraatçı ve hayvancıları farklı etkinliklerle destekleyen önemli bir kurum olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Tatar, Toprak Ürünleri Kurumu’nun doğru kararlarla ve çalışmalarla gelişen KKTC için önemini belirtti. “KKTC’nin önümüzdeki süreçte artan potansiyeline katkı yapmak hepimizin temennisidir” diyen Cumhurbaşkanı Tatar, özellikle pandemi ve Ukrayna-Rusya savaşı, küresel ısınma ve artan nüfusla da tarımsal üretimin öneminin bir kez daha ortaya çıktığını kaydetti. KKTC’de Anadolu’dan gelen su da dahil olmak üzere toprağımızın verimi, tecrübemiz, girişimci insanımızla tüm sektörde daha fazla üretim sağlayabilmenin ve ülkemize gelenlere ürün sunabilmenin temennimiz olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Tatar, tüm ilgili kurumlarla Anavatan Türkiye ile ilişkileri geliştirerek üreticilere daha fazla katkı sağlanması gerektiğini söyledi.
Cumhurbaşkanı Tatar, Toprak Ürünleri Kurumu’nun gelişmesi için yürütülen çalışmalarda başarılar diledi.
Toprak Ürünleri Kurumu Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Uzun ise, Cumhurbaşkanı Tatar’a ziyareti dolayısıyla teşekkür ederek kuruma verdiği önemden dolayı duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Dosya Adı

kaynak:https://kktcb.org/tr/cumhurbaskani-ersin-tatar-toprak-urunleri-kurumunu-ziyaret-ederek-yeni-yonetim-10656