Ana Sayfa GÜNDEM 21 Mart 2023

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Sahil Güvenlik Komutanlığı’na tedarik edilen botların hizmete giriş törenine katıldı

 

 

 

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Sahil Güvenlik Komutanlığı’na tedarik edilen botların hizmete giriş törenine katıldı

.2023

“Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı, Mavi Vatan’da güvenliğimizin sağlanmasında önemli bir görev sürdürmektedir”

 

 

 

 

facebook sharing buttontwitter sharing buttonlinkedin sharing buttonwhatsapp sharing button

Fotoğraflar

 

 

 

 

 

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Güvenlik Kuvvetlerine Komutanlığı’na bağlı Sahil Güvenlik Komutanlığı’na tedarik edilen üç botun, Girne Turizm Limanı Sahil Güvenlik Komutanlığı Zafer Rıhtımı’nda gerçekleştirilen hizmete giriş törenine katıldı.
Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın Gemi Hizmete Giriş belgelerini vermesinin ardından bot komutanları ant içti.
Ares Tersanesi Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Kalafatoğlu, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a anı objesi sundu.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar törende yaptığı konuşmada, Türkiye’de 6 Şubat’ta meydana gelen deprem felaketinden dolayı duyduğu üzüntüyü dile getirerek hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diledi.
Deprem bölgesinde Güvenlik Kuvvetlerine Komutanlığı personelinin gösterdiği gayretlerin ne kadar önemli olduğuna vurgu yapan Cumhurbaşkanı Tatar, katkı koyanlara teşekkür etti.
Cumhurbaşkanı Tatar, Kıbrıs Türk halkının yaşanan felaketlerde Anadolu halkının yanında olmaya devam edeceğini belirterek Kıbrıs Türkü’nün, bağımsızlık ve özgürlüğe ulaşmak için bedeller ödediğini, şehitler verdiğini, soykırımlardan geçtiğini ve tüm bu yaşananlarda Türkiye Cumhuriyeti’nin Kıbrıs Türk halkının yanında olduğunu vurguladı.

KKTC’nin kuruluş sürecine değinen Cumhurbaşkanı Tatar, uluslararası antlaşmalardan kaynaklanan egemenlik hakları ile KKTC’nin kurulduğunu belirtti. Doğu Akdeniz’de giderek artan güvenlik sorunlarıyla ilgili Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nın Mavi Vatan’da barış, huzur ve güvenliği sağladığını söyleyen Cumhurbaşkanı Tatar, Sahil Güvenlik Komutanlığı’na tedarik edilen üç botun, buna katkı sağlayacağını kaydetti.
Cumhurbaşkanı Tatar, botların hizmete girmesi sürecine katkı koyan olan herkese teşekkür etti.
Mülteci sorunu, kaçakçılık gibi konularda, tehditlere karşı Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı sayesinde güvende olduğumuzu dile getiren Cumhurbaşkanı Tatar, bunun anlamının çok büyük olduğunu belirterek KKTC sahillerinin uzun olduğunu, bu bölgede Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın önemli bir görev sürdürdüğünü ifade etti.

Dosya Adı

kaynak:https://kktcb.org/tr/cumhurbaskani-ersin-tatar-sahil-guvenlik-komutanligina-tedarik-edilen-botlarin-hizmete-10821

 

 

Benzer Haberler