Ana Sayfa GÜNDEM 7 Haziran 2023

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Din İşleri heyetini kabul etti:

 

 

 

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Din İşleri heyetini kabul etti:
.2023
“Din görevlilerinin topluma verdiği mesajlar milli birlik ve maneviyat bakımından önemlidir”

 

 

facebook sharing buttontwitter sharing buttonlinkedin sharing buttonwhatsapp sharing buttonprint sharing button

Fotoğraflar

 

 

 

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Din İşleri heyetini kabul ederek görüştü.

Cumhurbaşkanı Tatar kabuldeki konuşmasında, Türkiye’de yaşanan 6 Şubat depreminde ortaya konan birlik ve beraberliğin önemini anımsatarak din görevlilerinin topluma verdiği mesajların milli birlik ve maneviyat bakımından anlamlı ve değerli olduğunu söyledi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin KKTC’nin yanında olduğunu ve her zaman KKTC’ye sahip çıktığını belirten Cumhurbaşkanı Tatar, KKTC’de yürütülen milli davanın Türkiye Cumhuriyeti’nden büyük destek verilmesinden ve önemli toplantılar ile göreve başlama törenlerinde Kıbrıs milli davasının ve KKTC’nin gündemde yer almasından dolayı duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Türkiye Yüzyılı’nın KKTC’deki refah, ekonomi ve müreffeh yaşama önemli katkıları olması temennisinde bulunan Cumhurbaşkanı Tatar, Kıbrıs’ta iki ayrı halk ve egemen iki devlet olduğunu ve Türkiye’nin garantörlüğü ve askeri varlığının devamının gerekliliğini tüm dünyaya duyurmaya devam edeceklerini kaydetti. Türk dünyasının en güneyinde yer alan bir Türk devleti olarak Türk milletinin kopmaz bir parçası olduğumuzu belirten Cumhurbaşkanı, Rum zihniyetinin değişmediğine işaret ederek milli kültür ve değerlerle yola devam etmenin önemli olduğunu sözlerine ekledi.

Dosya Adı

kaynak:https://kktcb.org/tr/cumhurbaskani-ersin-tatar-din-isleri-heyetini-kabul-etti-11138

 

 

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.